Про школу

  • Історія школи
  • Структура школи
  • Органи управління
  • Стратегія розвитку школи

Історія закладу

Восени 2020 року у вітчизняній сурдопедагогіці відбулася важлива подія: найстаріший заклад для дітей з порушеннями слуху в Україні - Львівська спеціальна школа Марії Покрови - відзначив свій славний ювілей. 14 жовтня йому виповнилося 190 років!
За тривалий час свого існування школа багато що бачила і пережила, оскільки територія Галичини побувала у складі різних держав - Австро-Угорщини, Польщі, Радянського Союзу, а зараз - України. Кожна з країн привносила щось своє в роботу закладу. За весь час зі стін школи вийшли сотні випускників, у ній працювали десятки досвідчених учителів, нею керували справжні фахівці своєї справи.
У жовтні 1830 року відбулося урочисте відкриття галицького закладу. Спочатку він містився у приватному приміщенні, а 26 вересня 1841 року перейшов до нового власного будинку. Хоч галицька школа була розрахована на 50 учнів, але  в ній навчалося понад 100 глухих дітей. Це була єдина школа такого типу на всю Галичину, тому вона ніяк не могла задовольнити потреб місцевого населення. Щороку зі 100-120 заяв, що надходили до дирекції школи, задовольнялися лише 15-20, хоча на Галичині налічувалося понад 12 тисяч глухих!
У 1895 році директором школи став учитель Антоній Мейбаум, який працював на цій посаді до 1916 року. За цей час заклад набув великого розквіту. Тут була вже своя бібліотека і навіть деякі спеціальні підручники. Прийшли працювати в школу й досвідчені вчителі. Учні отримували добрі знання з природничих та точних дисциплін. У 1934 році директором школи став Мічеслав Кемпа (1896-1962). Він відразу розпочав проводити у школі великі зміни. Для вдосконалення навчання глухих дітей М. Кемпа запровадив так званий "далекопис" (ця методика нам невідома). Кемпа організував додаткове професійне навчання зі столярної, кравецької, шевської, палітурної справ, увів посади інструкторів. Ці професії здобували не лише діти, а й дорослі нечуючі. Директор школи прагнув, щоб усі глухі могли здобути якнайбільше практичних умінь, стати незалежними і не бути тягарем для суспільства. Але війна зламала всі його плани. У період німецької окупації школа була закрита та реорганізована німцями у готель для військових, а на будівлі був встановлений німецький прапор, а цивільних до приміщення не впускали. Перед закриттям школи німці дозволили Кемпі перевезти шкільну документацію до себе у м. Вроцлав . Глухі діти були вивезені у с. Гребенів Сколівського району, і більшість з них перебували у місцевому санаторії, а старші та фізично міцніші працювали на лісопильному заводі або пасли отари овець.
У 1944 році школа відновила свою роботу. Влітку було набрано штат учителів, а у вересні відновилися заняття. Розпочалася радянська сторінка історії школи. Майже півстоліття школа працювала за стандартами радянської системи освіти.
Зі здобуттям Україною незалежності розпочався новий етап розвитку школи. Завдяки зв'язкам з колегами з Канади, Нідерландів, Франції та Німеччини в певній мірі вдосконалювався навчальний процес, відбувалася відбудова та реконструкція школи, підтримка матеріальними ресурсами, технічними засобами. Зі свого боку, меценат Пітер Спайкерс доклав багато зусиль для налагодження співробітництва між Львівською школою Марії Покрови та Інститутом Святого Михайла в Нідерландах.
Визначною подією та безумовно новою сторінкою в житті школи стало її членство в Українсько-Канадському Альянсі для розвитку дітей з порушеннями слуху.  

З липня 2020 року директором Львівської спеціальної школи Марії Покрови призачено Мостового Любомира Петровича. Під його керівництвом школа активно розвивається і процвітає!


Історія школи у фото


Структура школи


  • Дошкільне відділення
  • Спеціальна школа:
  • - І ступінь - початкова освіта (1 - 4 класи)
  • - ІІ ступінь - базова середня освіта (5 - 10 класи)
  • - ІІІ ступінь - повна середня освіта (11 - 12 класи)
  • Пансіон


Відповідно до ст. 24 Закону України «Про освіту»

Управління закладом освіти в межах повноважень, визначених законами та установчими документами закладу, здійснюють:

Ø засновник (засновники);

Ø керівник закладу освіти;

Ø колегальний орган управління закладу освіти;

Ø колегіальний орган громадського самоврядування;

Ø інші органи, передбачені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.

Органи управління

  • Львівська обласна рада
  • Управління майном спільної власності Львівської обласної ради
  • Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації 


Стратегія розвитку школи